Contact us

  Ваше ім’я *
  Ваша електронна пошта*
  Телефон *
  Повідомлення *

  Щодо відміни «нульового розмитнення» автомобілів

  01.07.2022

  З 01 липня 2022р. набрав чинності Закон, яким скасовано «нульове розмитнення» авто. Однак, тисячі власників, які придбали авто та не встигли перетнути кордон, а також сотні тих, хто перетнув, однак не встиг доставити авто до митниці призначення, зараз задають питання: що ж далі?

  Отож, що робити тим, хто не встиг?

  Є кілька варіантів вирішення цієї проблеми.

  1. Оформити авто в звичайному порядку зі сплатою платежів до державного бюджету.

  2. Якщо коштів на сплату податків немає або немає бажання їх сплачувати, то можна шукати покупця на авто за кордоном. У разі, якщо авто вже ввезено в Україну, його можна розмістити на митному складі для пошуку коштів на сплату податків або ж для пошуку нового власника авто. Слід врахувати, що перші 10 днів на складі митниці авто зберігається безкоштовно, а з одинадцятого дня потрібно буде сплачувати 10 євро за добу. Також таке авто можна розмістити на складі тимчасового зберігання. Вартість такого зберігання буде визначатись окремою угодою з власником складу.

  3. Авто можна оформити у режимі відмови на користь держави (якщо Ви вже в’їхали на територію України за відповідною попередньою декларацією) або ж оформити його як гуманітарну допомогу в порядку, передбаченому Постановою КМ 174, як гуманітарну допомогу ЗСУ або будь-якій іншій неприбутковій організації (ГО чи благодійний фонд).

  При цьому, це можна зробити як на діючу організацію, так і створити її самому для цих цілей.

  З допомогою наших спеціалістів реєстрація ГО чи БФ займе орієнтовно 3 дні.

  Слід врахувати, що згідно постанови КМ від 7 вересня 1998 р. № 1388 на такі автомобілі  після їх оформлення в сервісних центрах МВС видаються тимчасові реєстраційні талони, що є дійсними в період дії правового режиму воєнного чи надзвичайного стану та протягом дев’яносто діб після його припинення або скасування.

  Після закінчення цього терміну необхідно буде здійснити державну реєстрацію транспортних засобів відповідно до вимог Закону України “Про дорожній рух” та вказаної постанови.